Masz pytania?

Tel: 22 349 93 35
pon - piątek: 9:00-18:00

Kontakt mailowy:
sklep@eco-market.pl

Formularz

Poradnik dla zapobiegliwych i zaradnych – pojemniki na piasek i sól

Dwukomorowy pojemnik na piasek i sól Chyba tylko dzieci lubią zimę. Dorosłym, ta pora roku kojarzy się z całym mnóstwem niedogodności, z którymi w tym czasie przychodzi się im zmagać. Ilu z nas zresztą zaprząta sobie nimi głowę, gdy do zimy jeszcze daleko a za oknami zielenią się drzewa…Tymczasem, co roku zima zaskakuje, nie tylko drogowców, ale i nas- zwykłych Kowalskich. Może jednak w tym roku warto wcześniej zaopatrzyć się w odśnieżarkę czy zawczasu pomyśleć, w czym składować będziemy piasek i sól.

 Piasek i sól to najprostsze rozwiązanie stosowane w przypadku zbyt śliskich powierzchni.

Jest to środek stosunkowo tani, powszechnie dostępny i skuteczny. Jednak jak wszystkie tego typu środki ma swoje wady i zalety oraz wymaga odpowiedniego składowania. Do głównych minusów tego środka antypoślizgowego należy jego ciężar, objętość oraz specyficzna właściwości chemiczne.

 Pomyśl zawczasu!

Zima w naszym klimacie to, przede wszystkim niskie temperatury, śnieg i lód, a wraz z nimi pojawiają się konsekwencje w postaci śliskich chodników i schodów oraz trudności z poruszaniem się po nich. Wielu z nas dopiero, gdy pojawiają się kłopoty myśli – o ile byłoby wygodniej usuwać śnieg przy pomocy odśnieżarki lub, jakim udogodnieniem byłoby mieć na miejscu materiały służące do posypywania śliskich nawierzchni. Zanim dojdziemy do przysłowia „mądry Polak po szkodzie” lepiej zastanówmy się, jaki pojemnik na piasek i sól wybrać, jakiej powinien być pojemności oraz gdzie go postawimy?

Prosty pojemnik na piasek i sólOdpowiednie przechowywanie

Aby mieszanka piasku i soli nie straciła swych cennych dla nas zimą właściwości i nadawała się w ogóle do użytku, konieczne jest odpowiednie jej przechowywanie. Najlepszym rozwiązaniem są specjalne pojemniki na piasek i sól. Zimą można je zobaczyć zarówno w okolicach miejskich przystanków, na osiedlach mieszkaniowych, parkingach, często uczęszczanych ulicach czy w okolicach urzędów, lokali i sklepów. Jednak, co ciekawe coraz częściej pojawiają się również na prywatnych posesjach. Zarówno służby miejskie jak i prywatni użytkownicy doceniają fakt, że są one praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Specjalistyczne pojemniki na piasek i sól wykonane są ze specjalnego tworzywa, które chroni mieszankę przed zawilgoceniem i nie wchodzi w reakcję z solą. Poza tym, są one na tyle duże, by pomieścić taką ilość mieszaniny soli i piasku, która jest nam potrzebna na cały sezon. Kiedyś piasek i sól przechowywało się w drewnianych skrzyniach. Niestety, drewno nie chroni przed wilgocią i w praktyce nie zdawały one jednak egzaminu. Sól pod wpływem wilgoci rozpuszcza się, wchodzi w reakcję z drewnem i niszczy je, a dodatkowo łącząc się z piaskiem tworzy kamieniejącą bryłę. Tak wiec drewno nie sprawdza się do przechowywania soli i piasku zimą, zwłaszcza w naszym klimacie.Pojemnik na piasek PPH 800 L

 

 

Czym różnią się specjalne pojemniki na piasek i sól od drewnianych skrzyń?

Podstawowa różnica dotyczy materiału, z jakiego wykonywane są pojemniki. Współcześnie produkowane, specjalne pojemniki na piasek i sól, wykonane są z materiałów odpornych na kapryśne warunki atmosferyczne oraz na działanie soli. Produkuje się je ze wzmacnianych tworzyw sztucznych, które nie wchodzą w reakcje z mieszaniną soli i piasku, są odporne na wilgoć, wahania temperatur, promieniowanie UV, korozję czy uszkodzenia mechaniczne. Sól ma właściwości żrące, więc pojemniki, w których się ją przechowuje muszą być wysokiej jakości oraz mieć odpowiednio grube ścianki. Wszystko po to, by ochronić mieszaninę przed zawilgoceniem. Pojemniki na piasek muszą gwarantować też trwałość. Zazwyczaj sposób ich użytkowania sprawia, że są one narażone na uszkodzenia, dlatego powinny być wykonane z wytrzymałych i jednocześnie lekkich tworzyw. Tylko wówczas spełnią doskonale swoje zdania. Długotrwały kontakt z solą może uszkadzać nawet betonowe nawierzchnie a na pewno jest niekorzystny dla trawy i innych roślin. Istotne, też by nie miały z nim styczności dzieci i zwierzęta domowe. Należy wiec zadbać, by również poza sezonem zimowym mieszanina soli i piasku była odpowiednio zabezpieczona i szczelnie zamknięta.

 Przemyślana konstrukcja

Specjalistyczne pojemniki z tworzyw sztucznych mają różną pojemność, wyposażone są w wygodną klapę i mechanizm zabezpieczający przed otwarciem. Wiele pojemników posiada klapy skonstruowane tak by woda nie zatrzymywała się na nich i swobodnie spływała na ziemię. Sam fakt, że pojemniki na piasek i sól są sporych gabarytów, wymusza zastosowanie niektórych ułatwień konstrukcyjnych. Takie pojemniki by wygodniej było z nich korzystać muszą zapewniać łatwość dostępu do przechowywanej w nich mieszanki w warunkach, jakie panują w określonym miejscu. Pojemnik-na-piasek-G1

Niektóre wiec mają odpowiednie dozowniki, inne wyposażone są w mechanizm ułatwiający wygodny dostęp do piasku a jeszcze inne są tak skonstruowane, aby łatwiej je było przetransportować. Do takich udogodnień konstrukcyjnych należy między innymi podział skrzyni wewnętrznej na dwie komory, specjalna budowa klapy ułatwiająca odpływ wody deszczowej oraz zsuwanie się z niej śniegu czy otwór z boku lub z tyłu pojemnik, ułatwiający wybieranie z niego piasku łopatą. Przemyślana konstrukcja umożliwia ich magazynowanie na niewielkiej powierzchni, ponieważ można je ułożyć w stosy, jeden na drugim. Bez trudu kupimy je w specjalistycznych marketach a nawet w Internecie. 

 

Uwaga! Zwracajmy uwagę na to czy pojemniki posiadają wymagane certyfikaty i atesty świadczące o ich jakości.

 

Podsumowując

Specjalistyczne pojemniki na piasek i sól wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które stanowią skuteczną ochronę dla ich zawartości. Pojemność należy dostosować do konkretnych potrzeb a pojemniki te są dostępne w różnych rozmiarach, dostosowanych zarówno do potrzeb użytkownika masowego, jak i indywidualnego. Dostępne są pojemniki o pojemności skrzyń od 70 do 500 litrów. Koszt zakupu pojemnika waha się od 200 - 400zł (za najmniejszą pojemność) do 800 - 1500zł za pojemnik 500l. Plastikowy pojemnik o dużej pojemności ze szczelnym zamknięciem, o estetycznym wyglądzie i w zróżnicowanej kolorystyce znajdzie szerokie zastosowanie nie tylko zimą. Stosuje się je do przechowywanie piasku do piaskownic dla dzieci, sypkich materiałów budowlanych.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami zapisz się do newslettera.
Sklep jest w trybie podglądu
{nocache:386d47c0a74bd4a5677afe2945c6521f#0}